Thursday, July 26, 2018
FutbollSport

Man. City mposht Tottenhamin (VIDEO)

Manchester City është rikthyer te fitorja pas tri humbjeve radhazi në të gjitha garat.
Liderët e Premierligës kanë mposhtur në udhëtim Tottenhamin me rezultat 1:3 në kuadër të xhiros së 34, për t’iu afruar edhe më shumë titullit të kampionit, i cili do të jetë i treti në histori të klubit.

Gabriel Jesus, Gundogan dhe Sterling shënuan për fitoren e Manchester Cityt.

Për vendasit golin e vetëm e shënoi mesfushori Eriksen.

Me këtë fitore Manchester City numëron 87 pikë, dhe me një gabim eventual të Manchester Unitedit nesër (e diel) kundër WBA, do të shpalleshin kampion të Premierligës.

 

Leave a Response