Thursday, September 27, 2018
FutbollSport

Mandzukiq do të largohet nga Juventusi

Sulmuesi kroat ka oferta nga klube jashtë Evropës.

Mario Mandzukiq që për pak ditë do të mbushë 32 vite, mund të jetë duke luajtur sezonin e fundit si futbollist i Juventusit.

Reprezentuesi i Kroacisë nuk shihet më si një titullar nga Massimiliano Allegri dhe Juve do të pranonte ofertat të cilat do të vijnë në adresë të tyre për lojtarin.

Mandzukiq është pjesë e Juventusit që nga viti 2015 dhe deri më tani ka luajtur në më shumë se 120 ndeshje me “Zonjën e Vjetër”.

Leave a Response